Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka komputerowa to skuteczny, szybki i bezpieczny sposób na znalezienie źródła usterki w samochodzie. Jeżeli chcesz mieć pewność, który z podzespołów działa nieprawidłowo i gdzie tkwi przyczyna problemu, przyjedź do jednego z naszych warsztatów i skorzystaj z usługi diagnostyki komputerowej. Dbaj o swój samochód profesjonalnie.

Diagnostyka komputera – współczesna konieczność

Obecnie auta naszpikowane są różnego rodzaju systemami elektronicznymi, które na bieżąco monitorują różnego rodzaju parametry techniczne i sterują podzespołami i układami pojazdu. Do ich odczytania potrzebne są jednak odpowiednie komputery, zwane diagnostycznymi. Dysponując nimi, można odszukać informacje na temat aktualnych usterek i nieprawidłowo działających podzespołów. Taka metoda daje stuprocentową skuteczność i pozwala na bezbłędne odnalezienie źródła problemu, co z kolei przynosi oszczędność czasu i pieniędzy poprzez znaczne skrócenie czasu diagnozy.

Diagnostyka komputerowa sprawia, że mechanik nie działa „na oko” – dokładnie wie, gdzie powinien wykonać naprawę i który podzespół wymienić. W związku z tym ryzyko kosztów spowodowanych nieprawidłową lub długotrwałą diagnozą nie istnieje. Za pomocą tej metody można jednak nie tylko odczytać błędy, ale również je wykasować. Jeżeli na desce rozdzielczej w Twoim aucie wyświetla się informacja, która jest nieistotna i chcesz się jej pozbyć, przyjedź do nas, a w oka mgnieniu temu zaradzimy.

Zarówno diagnoza, jak i kasowanie błędów są możliwe dzięki specjalistycznemu oprzyrządowaniu do diagnostyki komputerowej. Każdy nasz warsztat nim dysponuje, zapewniając nie tylko wykrywanie usterek, ale także programowanie systemów elektronicznych zamontowanych w samochodzie, które są odpowiedzialne za funkcjonowanie poszczególnych układów i podzespołów. Diagnostyka komputerowa jest więc sposobem na konfigurację parametrów technicznych auta w sposób jak najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom i wymaganiom.

Wykryj źródło problemu

Przyjedź do nas i wykryj usterkę w swoim aucie bez względu na jego rok produkcji, stan techniczny czy liczbę przejechanych kilometrów. Dysponujemy komputerami diagnostycznymi oraz interfejsami do obsługi samochodów dowolnych marek. Choć w naszej pracy bardzo ważną rolę odgrywa profesjonalny sprzęt, to jednak aby móc go z powodzeniem wykorzystać, potrzebni są doświadczeni i posiadający odpowiednią wiedzę diagności. Dbając o zadowolenie klientów, zatrudniamy wyłącznie fachowców z wieloletnim stażem w diagnostyce komputerowej.

Diagnostyka komputerowa to świetny pomysł przed kupnem auta, dzięki któremu bezinwazyjnie i małym kosztem poznasz stan techniczny interesującego Cię egzemplarza. Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym motoryzacji sprawdzenie stanu samochodu poprzez pobieżne przyjrzenie się zewnętrznym elementom i krótkiej przejażdżce jest niemożliwe – konieczne stają się odpowiednie urządzenia. Dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że będziesz zadowolony ze swojego nowego auta, diagnostyka komputerowa przed zakupem jest niezaprzeczalnie bardzo rozsądną decyzją. Dzięki niej nie trzeba demontować samochodu i wykonywać wielu innych czynności, aby zorientować, czy wszystko działa i wygląda, jak powinno.

Pamiętaj jednak, że diagnostyka komputerowa nie oznacza naprawy – to dopiero pierwszy, bardzo ważny etap, dzięki któremu odkrywa się błędy, ale nie usuwa. Oczywiście wprawny mechanik już na podstawie samej informacji uzyskanej z komputera diagnostycznego będzie miał wstępne rozeznanie na temat sposobu naprawę usterki, ale odrębne działania naprawcze będą potrzebne tak czy siak. Chcąc je zrealizować, pozostaw swój samochód w naszym warsztacie, a szybko zapomnisz o wszystkich problemach, które mu doskwierają.