Naprawa Tylnej Belki

Marki Peugeot, Citroen, Renault i Dacia wyróżniają się specyficznym układem zawieszenia. Tylna belka stanowi jeden z jego najbardziej charakterystycznych elementów. Niestety, naprawa tylnej belki we francuskich autach często staje się koniecznością, jest to bowiem układ szybko eksploatowany. W razie problemów z tym podzespołem zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Dlaczego regeneracja belki jest potrzebna

Francuskie auta cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, warto więc wiedzieć, co stanowi ich jednoczesną zaletę i wadę. Tylna belka jest standardowym określeniem dla oryginalnej technologii zawieszenia. Jej wykorzystanie ma swoich zwolenników i przeciwników; faktem jest, że aby bezpieczne korzystać z aut Citroen, Peugeot czy Renault, potrzeba wiedzy i skutecznych czynności eksploatacyjno-naprawczych.

Budowa każdego zawieszenia wymaga zastosowania elementu, o który opiera się ruch. Zazwyczaj stosuje się tuleje metalowo-gumowe. Ale nie we Francji. Tam producenci od lat stawiają na łożyska igiełkowe, które jako element tylnej belki zastępują tradycyjne zawieszenie. Podobnie wahacz działający bez większego oporu i cechujący się szczególną trwałością. Łatwo wyobrazić sobie niszczejącą gumę w tulei, podczas gdy wahacz przez długi czas działa prawidłowo. Co więcej, bardziej płaska konstrukcja zawieszenia, którego podstawą jest tylna belka, gwarantuje bardziej pojemny i równiejszy bagażnik, podobnie jak komfortową jazdę w warunkach mniejszej przyczepności.

Jednak każdy przedmiot ma swoją żywotność, dlatego zadaniem mechaników pracujących z francuskimi autami jest zabezpieczenie tylnej belki przed korozją. Nieszczelność konstrukcji, zacieranie się łożysk, postępujące rdzawienie – kierowca często nawet tego nie widzi, wystarczy, że słyszy charakterystyczne dźwięki skrzypienia i piszczenia z tyłu z samochodu. To normalne zjawisko, gdy pocierają się zużyte elementy, a przy okazji tracą dotychczasową stabilność. Właśnie z tego względu regeneracja tylnej belki jest tak bardzo ważna w kontekście bezpieczeństwa jazdy i zachowania właściwości auta.

 

 

 

 

 

 

Wpisujesz w wyszukiwarce hasło „regeneracja tylnej belki peugeot 206”? Właściwa decyzja, niestety czasami jest już zbyt późno. Wtedy – jeśli samochód ma bezpiecznie powrócić na drogi – koniecznym wydaje się wymiana tylnej belki.

Regeneracja belki Peugeot 206… i nie tylko

W zasadzie każdy samochód należący do koncernu PSA posiada podobny układ zawieszenia. Tylna belka Renault Kangoo wcale lub nieznacznie różni się od analogicznych rozwiązań. Stąd pojawiła się idea stworzenia kompleksowego serwisu dedykowanego użytkownikom „francuzów”. Regeneracja belki Citroen Berlingo, naprawa tylnej belki, jej wymiana – te wszystkie usługi mieszczą się w ramach naszej elastycznej oferty. Nasze salony, znajdujące się w kluczowych punktach mapy drogowej Polski, są przygotowane do całościowej lub specjalistycznej usługi związanej z tylną belką. Diagnozujemy problem, szukamy najwygodniejszych i najlepszych rozwiązań, indywidualnie wyceniamy pracę, stawiając przede wszystkim na najwyższą jakość.

Ceny wahające się od kilkuset złotych lub przekraczające granicę tysiąca nie powinny odstraszać od podjęcia jak najszybszej diagnostyki i ewentualnej naprawy zawieszenia. Zużyta tylna belka lawinowo pogarsza stan konstrukcji i stabilność auta, daje o sobie znać hałasami i pogorszoną sterownością. Aby temu zaradzić, nasi wykwalifikowani, doświadczeni i wciąż rozwijający swoje umiejętności pracownicy czekają w znakomicie zaopatrzonych serwisach.

Korzystamy z zasobów własnego magazynu, dzięki czemu czas realizacji usługi jest skrócony do niezbędnego minimum. Nie popadamy w rutynę, poszukujemy ulepszeń, usprawnień i nowszych technologii. Żadna tylna belka nie ma przed nami tajemnic, ponieważ skupiamy się wyłącznie na nich, oczywiście jednocześnie kompleksowo patrząc na problemy związane z zawieszeniem i ogólną mechaniką aut.

Kochamy francuskie samochody, bo jest za co. Szanujemy Twój czas i Twoje oczekiwania względem serwisu. Dzięki usług takim jak wymiana, naprawa i regencja tylnej belki przedłużysz żywotność swojego auta, bezpiecznie pokonując kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów.