Regeneracja Tylnej Belki Citroen

Tylna belka – jeżeli należysz do grona posiadaczy aut marki Citroen, te dwa słowa być może spędzają Ci sen z powiek. Dlaczego? Bo właśnie tylna belka jest jednym z najbardziej awaryjnych elementów samochodów francuskiego producenta. Jak sobie z poradzić z nią w Citroenie? Jest na to skuteczny i atrakcyjny cenowo sposób – regeneracja, z której skorzystasz w naszym warsztacie.

Czym jest i jak działa jest tylna belka w Citroenie

Tylną belką nazywa się rodzaj zawieszenia montowanego w autach firmy Citroen (jak również w modelach Renault i Peugeot). Zbudowane jest w oparciu o połączenie łożysk igiełkowych, drążków, czopów i wahaczy, które kontrolują i utrzymują samochód w stabilnej pozycji podczas jazdy. Porównując ten typ zawieszenia ze standardowymi rozwiązaniami stosowanymi w innych markach, najczęściej bazującymi na gumowo-metalowej tulejach, widać wyraźnie wysoki stopień skomplikowania jego konstrukcji. Ma to swoje dobre i złe strony, o czym poniżej.

Właściciele samochodów marki Citroen doceniają je za wysoki komfort jazdy. Smukłość, z jaką auto przemierza nawet długie trasy, sprawia, że korzystanie z niego staje się prawdziwą przyjemnością – jest to efekt wykorzystania tylnej belki. Bardzo dobre prowadzenie, przyczepność do nawietrzni i dobra stabilność to plusy, którym nie da się zaprzeczyć. Niestety nie da się również zaprzeczyć temu, że tylna belki ulega nad zwyczaj częstym, jak i kosztowym awariom.

Fakt, że konstrukcja tylnej belki jest tak skomplikowana, sprzyja usterkom i uszkodzeniom. Inny czynnik, który przyspiesza ich powstawanie, to niska jakość polskich dróg. Liczne dziury i nierówności bardzo niekorzystnie wpływają na stan tylnej belki, sprawiając, że po krótkim czasie pojawia się konieczność przywrócenia jej do pierwotnej kondycji. Jeżeli ten problem dotyczy także Ciebie, nie załamuj rąk – jesteśmy w stanie Ci pomóc, ponieważ nasza specjalność to regeneracja tylnej belki Citroen.

Etapy regeneracji tylnej belki

Na czym polega i jak przebiega nasza praca? Pierwszym krokiem jest zdemontowanie tylnej belki, a następnie rozłożenie jej na części. Kolejny etap to kontrola ich jakości – jeżeli widzimy, że któryś z nich znajduje się w złym stanie, przywracamy go do używalności, wykorzystując w tym celu odpowiednie narzędzia i urządzenia. Mając pewność, że wszystkie nadwyrężone lub popsute części działają i wyglądają tak, jak powinny, składamy tylną belkę i z powrotem montujemy ją w samochodzie. Po wykonaniu prac przeprowadzamy kontrolę, sprawdzając, czy wszystko jest w porządku.

Jeżeli stan tylnej belki w aucie Citroen na to pozwala, jej regeneracja jest korzystniejsza cenowo niż wymiana w całości. Wymiana powinna być ostatecznością, kiedy poszczególne elementy są już tak sfatygowane, że nie ma sensu naprawiać ich osobno. Pamiętaj, że na początku awaria tylnej belki jest bezobjawowa – dopiero, gdy zajdzie na tylne daleko, że konieczna jest regeneracja lub nawet wymiana, pojawiają się zauważalne symptomy w postaci dźwięków dochodzących z zawieszenia. Nie ma więc sensu czekać tak długo – znacznie lepiej wykonywać regularne przeglądy tylnej belki i cyklicznie sprawdzać jej stan.

Fachowe wykonanie

Jeśli jednak już doszło do poważniejszej awarii i nie ma innego wyjścia jak tylko regeneracja tylnej belki Citroen, warto ją wykonać jak najszybciej. Z uwagi na skomplikowanie francuskiego zawieszenia nie należy zabierać się za to samemu bez odpowiedniego doświadczenia i fachowej wiedzy, bo można narobić więcej szkód niż pożytku. Nie warto również powierzać tego zadania znajomemu mechanikowi bez profesjonalnego sprzętu. Najlepszym wyjściem jest regeneracja tylnej belki w Citroenie w serwisie, który się specjalizuje w tej usłudze – takim jak nasz.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w regeneracji tylnej belki, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość usług. Oferujemy trzyletnią gwarancję na wykonaną naprawę, co pozwala Ci spać spokojnie bez obaw, że kilka dni po powrocie z warsztatu będzie trzeba odwiedzać kolejnego mechanika. Wybierz odpowiedzialnie i rozsądnie – postaw na fachową regenerację tylnej belki Citroen.