Regeneracja Tylnej Belki Renault

Uwielbiasz swoje Renault za godny podziwu komfort jazdy bez względu na rodzaj nawierzchni? W dużej mierze jest ona zasługą zastosowania zawieszenia bazującego na tylnej belce. Niestety, choć zapewnia ona wygodę, to należy do podzespołów szczególnie narażonych na awarie i usterki. Jeżeli już do nich dojdzie, pamiętaj, że istnieje na nie sposób – regeneracja tylnej belki Renault, którą wykonujemy w naszym serwisie.

Specyfika tylnej belki

Tylna belka Renault to specyficzny rodzaj zawieszenia, wykorzystywany wyłącznie w modelach tej marki, a także w autach Dacia i samochodach należących do koncernu PSA (Citroen i Peugeot). Ten typ zawieszenia odróżnia się od innych swoją rozbudowaną konstrukcją – podczas gdy większość samochodów posiada zawieszenie skonstruowane przy użyciu tulei gumowo-metalowej, w Renault zostało ono złożone z łożysk igiełkowych, drążków, czopów i wahaczy. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim bardzo dobry komfort jazdy, często przewyższający konkurencyjne rozwiązania. Niestety tylna belka ma jedną, poważną wadę – szybko się psuje, a jej naprawa lub wymiana nie należy do najłatwiejszych.

Mnogość elementów składających się na tylną belkę sprawia, że w razie usterki jednego z nich trzeba wykonać znacznie więcej pracy niż przy naprawie tradycyjnego zawieszenia. Ponadto z powodu słabych jakościowo dróg tylne belka Renault w polskich warunkach psuje się wyjątkowo szybko. Zdiagnozowanie problemu nie jest jednak łatwe, bo zawieszenie we francuskich autach psuje się bezobjawowo – dopiero na zaawansowanym etapie usterki daje się usłyszeć alarmujące dźwięki podczas jazdy. Wtedy jest już za późno i niezbędna staje się regeneracja tylnej belki Renault, a w skrajnych przypadkach – jej całkowita wymiana.

Kiedy regeneracja, kiedy naprawa

Regeneracja jest możliwa, o ile poszczególne elementy zawieszenia nie uległy zbyt dużemu zniszczeniu. Stosunkowo niewielkie usterki da się naprawić, rozbierając zawieszenie na części i przywracając je do stanu używalności. Gwarantuje to dużą oszczędność pieniędzy, ponieważ całościowa wymiana jest znacznie droższa niż sprawna i szybka regeneracja tylnej belki Renault. Jeżeli szukasz specjalistów, którzy zajmą się tym zadaniem i naprawią zawieszenie w Twoim aucie, znajdujesz się na odpowiedniej stronie.

Od wielu lat zajmujemy się naprawą tylnej belki w samochodach marki Renault. Mając problem z zawieszeniem w swoim aucie, możesz liczyć na naszą pomoc. Posiadamy nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również wartościowy sprzęt, który pozwala nam rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzić naprawę. Dzięki niemu możemy dokładnie zdiagnozować problem i udanie zregenerować tylną belkę w Twoim Renault. Zapewniamy najwyższą jakość usług, której potwierdzenie stanowi 3-letnia gwarancja obejmująca wykonane prace.

Inwestycja w jakość

Dlaczego warto postawić właśnie na nasz warsztat? Przede wszystkim ze względu na fakt, że regeneracja tylnej belki Renault to nasza specjalność. Zajmujemy się francuskimi autami i znamy ich zawieszenie od podszewki, dzięki czemu dobrze wiemy, jak z nim postępować. Jest ono na tyle charakterystyczne, że bez tej wiedzy i odpowiednio dużego doświadczenia jego naprawa okazuje się praktycznie niemożliwa. Oddawanie auta w ręce przypadkowego mechanika, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z tylną belką, może być wobec tego kosztownym błędem. Nie chcesz ryzykować? Skontaktuj się z nami i sięgnij po profesjonalną pomoc.

Dysponujemy własnym magazynem sprawdzonych części zamiennych dostarczanych przez zaufanych dostawców, dlatego regeneracja tylnej belki Renault przebiega u nas szybciej niż w innych warsztatach. Oczywiście jakość cały czas pozostaje na tym samym, najwyższym poziomie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – już teraz skontaktuj się z nami za pośrednictwem wiadomości e-mail lub zadzwoń i umów się na sprawdzenie oraz ewentualną regenerację tylnej belki.