Regeneracja Tylnej Belki

Regeneracja belki należy do naszych podstawowych usług i jest skutecznie realizowana w jednym z kilku punktów serwisowych w Polsce. Dowiedz się, dlaczego warto i kiedy należy naprawić układ zawieszenia francuskich samochodów. Regeneracja, a nawet wymiana tylnej belki może okazać się kluczowym działaniem gwarantującym bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Tylna belka – kluczowy element francuskiego zawieszenia

3 najbardziej znane francuskie samochody mają coś wspólnego – specyficzny rodzaj zawieszenia, który wyróżnia je na tle konkurencji. Zastanawiasz się, dlaczego w Internecie często widnieją oferty i zapytania w rodzaju „regeneracja tylnej belki Citroen Berlingo” albo „regeneracja belki Peugeot 206”? Odpowiedź jest prosta: mechanizm ten we wszystkich „francuzach” działa to tak samo.

Standardowe zawieszenie zazwyczaj opiera się o gumowo-metalową tuleję. Tylna belka oznacza z kolei skomplikowany system łożysk igiełkowych, wahaczy, sprężyn, czopów, poprzecznicy. Dzięki temu francuskie samochody słyną w świecie z bardzo komfortowego zawieszenia i przyjemnej jazdy, nawet w warunkach mniejszej przyczepności.

Regeneracja belki – kiedy zdecydować się na przegląd

Tylna belka odgrywa zasadniczą rolę w samochodzie. Jej stopniowe zużycie (nieuniknione przy rosnącym przebiegu) przekłada się na obniżony komfort jazdy, a nawet na niebezpieczeństwo wypadku ze względu na osłabienie sterowności, nie mówiąc już o niszczeniu pozostałych elementów podwozia.

Niektórzy twierdzą, że np. tylna belka Renault Kangoo psuje się wtedy, gdy samochód zaczyna wydawać dziwne odgłosy z tyłu – coś między piskiem a tarciem. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, wtedy naprawa tylnej belki jest już absolutnie niezbędna, ale kłopotom można (a nawet należy) przeciwdziałać odpowiednio wcześniej. Specyficzny układ zawieszenia francuskich samochodów powoduje bezpośrednie narażenie na niekorzystne czynniki atmosferyczne. W naturalny sposób przekłada się to na postępowanie korozji. Niestety rdza potrafi niemal niezauważenie zniszczyć pół samochodu, nim podejmiemy stosowne działania, dlatego warto cykliczne monitorować zmiany w zawieszeniu pojawiające się w efekcie jego eksploatacji.

Regeneracja tylnej belki Peugeot 206 – czy w każdym innym modelu – sprowadza się do podobnych działań. Nasze salony są przystosowane do profesjonalnej diagnostyki nawet niewielkich zmian. Na podstawie kompleksowego badania zawieszenia oceniamy, jakie jest najlepsze rozwiązanie – naprawa tylnej belki? Albo wymiana? A może regeneracja? Regularne wstawianie nowych gumowych uszczelek pomaga, lecz nie wystarczy, aby powstrzymać nieodwracalny proces zużycia tylnej belki, który charakterystyczny dla francuskich samochodów koncernu PSA.

Jak przebiega regeneracja tylnej belki

  • Rozpoczynamy od uważnego zdjęcia wahacza.
  • Za pomocą profesjonalnych narzędzi rozkładamy układ zwany tylną belką.
  • Wykorzystując ciśnienie, piaskujemy części.
  • Przy użyciu specjalistycznej maszyny wykonujemy zasadniczą regenerację.
  • Lakierujemy podstawę belki i wahaczy.
  • Montujemy łożyska.
  • Skręcamy tylną belkę.
  • Badamy skuteczność regeneracji i kontrolujemy jakość.
  • Montujemy drążki skrętne.

Widzisz? To nie tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Dzięki stosowaniu profesjonalnego sprzętu i ogromnej wiedzy naszych specjalistów jesteśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom. Czas naszej pracy dodatkowo skraca się przez fakt korzystania z własnego magazynu części, dlatego usługi przeprowadzane są bardzo szybko.

Naprawa tylnej belki – zaufaj specjalistom

Nasze salony znajdziesz w dużych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Współpraca i honorowanie gwarancji pomiędzy punktami przekłada się na wygodny model obsługi. Nieustannie rozwijamy zakres działalności, szkoląc się oraz inwestując w najnowocześniejszy sprzęt.

Regeneracja tylnej belki jest niezbędna do bezpiecznej i wygodnej jazdy francuskimi samochodami. Jeżeli masz z nią jakiekolwiek problemy, jak najszybciej zgłoś do nas. Na każdą wykonaną naprawę dajemy 3 lata gwarancji, bez limitu przejechanych kilometrów – to pewność, z jaką firmujemy nasze usługi.